+420 774 944 528 | hagarova.i@vitadu.cz

Vaše možnosti hubnutí

Program redukce nadváhy s redukčním výživových programem VITADU® představuje spolehlivě účinný, zdravý a přirozený způsob redukce tělesné hmotnosti.

obrázek  

1. Nízkoenergetická dieta

Je to jeden z nejproblematičtějších způsobů hubnutí jak z lékařského pohledu tak i z veřejného. Základem této diety je snížení pravidelného energetického příjmu potravy se sníženou energetickou hodnotou. Organismus při náhlém snížení energetického přísunu využívá jako svůj zdroj energie v první řadě svalový a jaterní glykogen a následně bílkoviny z vlastní svalové hmoty. Zásobní tukovou tkáň nechává tělo téměř nedotčenu, protože jde o metabolicky nejvzdálenější zdroj zásobní energie. Typickým průvodním jevem při této dietě je příšerný pocit hladu. Klient se trápí a při potlačení zvyšující se nervozity, která mnohdy přechází v mírné formy agrese, po kratší či delší době sebetrýznění se navrátí k původnímu způsobu stravování, co se týče výše kalorické hodnoty. Organismus na tento fakt okamžitě reaguje! Zlepšení přechodně špatného stavu je s novým zdrojem energie tak radikální, že tuto novou přijímanou energii přednostně a rychle ukládá do tukové tkáně. Při této "hladující" dietě se hubne ze svalové hmoty a po skončení na základě jojo efektu se přibírá do tukové tkáně. Dochází ke zhoršení poměru svalové a tukové tkáně a tím k ještě horšímu stavu organismu jako před dietou. 

2. Módní vlny
 

V mnoha médiích, u spusty "odborníků", pravidelně narazíme na různé módní vlny "zaručeně" fungujících diet. Některé jsou neškodné a opravdu mohou pomoci při redukci tělesné hmotnosti, jiné jsou úsměvné, z lékařského pohledu nesmyslné až nebezpečné z důvodu jednostrannosti složení (např. Zelná "tukožroutská" polévka, hollywoodských dieta a jiné). Klient má opravdu potíže si vybrat, tak aby svému zdraví nepoškodil a podvědomě se řídí "šikovnou" reklamou. Z toho jednoznačně vyplývá, že netřeba podléhat módním vlnám v dietním stravování. A věřte, že po tom, po čem zhubnou holywoodské hvězdy, tak po tomto zaručeném receptu vy budetze hubnout velmi těžko, protože vám bude chybět ten  zaručeně správný, americký vzduch.

3. Chemický způsob hubnutí

Největší množství reklam, nabízí se vám za velmi příznivé ceny, s možností vrácení peněz v případě, že nedosánete vysněné postavy....velmi dobrý marketing. Tyto produkty z lékařského pohledu tvoří nejhorší způsob jak přistupovat k problémům obezity. Tyto chemické cesty jsou vždy na bázi přírodní, vždy velmi účinné. Málokteré odvětví farmakologie má tak diskutovanou minulost provázenou vedlejšími škodlivými účinky, jako jsou "zaručené léky na hubnutí" tzv. centrálně nebo periferně působící anorektika. Tento typ "léčby" obezity funguje jen díky farmaceutickému byznysu. S moderním medicínským přístupem to nemá nic společného. Takový způsob redukce obezity je nutné odmítnout, neboť neřeší příčinu obezity a klienty uvádí v omyl, že se může zhubnout polykáním tabletek. Takový způsob hubnutí je jednoznačně nesprávný a špatný a vašemu tělu neprospívá.

 

4. Více se hýbat a méně jíst

Jeden z nejlepších způsobů redukce tělesné hmotnosti je zvýšení energetického výdeje oproti energetickému příjmu. Je to zákonná rovnice, která se nedá oklamat pokud nechceme přibírat a toužíme po  tom, aby se pohnula ručička na vahách posouvala opačným směrem k nule. TV tomto případě musíme výrazně zvýšit svojí pohybovou aktivitu a radikálně změnit svůj jídelníček. Tento zdravý způsob hubnutí však vyžaduje velmi dlouhou dobu, při kterém v dlouhém časovém horizontu vidíme jen pomalý úbytek na váze. Když pomineme i možné zdravotní komplikace, bolesti kloubů, svalové tkáně, celého našeho člověka, to vše se pro nás stáváí demotivujívcím prvkem, a pak se velmi často stává, že po nějaké době odříkání, a fyzického týrání se, i pro zdravotní problémy svůj boj s nadváhou prostě vzdáme, vrátíme se k původnímu způsobu života. Přestože jde o nejpřirozenější způsob redukce tělesné hmotnosti, ve finále ho zvládá jen velmi málo z našich klientů s nadváhou.

5. Potravinové doplňky na hubnutí

V dnešní době se na trhu s pravidelností objevuje nespočet tzv. zaručených přírodních potravinových doplňků na hubnutí. Televizní reklamy je podsouvají jako zázračný prostředek v boji s obezitou. Nepopisují však jejich chemické složení a biochemícké reakce, které v těle probíhají s jejich podporou,  a klient - laik, se nemůže rozhodnout, která z výborných nabídek je ta nejlepší. Média šikovně podsouvají reklamu, která je právně nenapadnutelná pokud jednoznačně neřeknou na jakém principu působí pouze: "přispívají" k redukci tělesné hmotnosti. Většina z nich má buď odvodňující účinek (diuretický) nebo mechanicky zasytí z důvodu obsahu vlákniny, která v žaludku ve spojení s přijímanými tekutinami bobtná. Pokud se klient rozhodne pro takové potravinové doplňky, neměl by je užívat jako jediný prostředek na hubnutí, ale měl by je užívat pod vedením zkušeného terapeuta při osvědčeném dietním programu.

6. Hotová jídla do mikrovlnky

Jsou jedním z posledních módních hitů. K větší redukci nadváhy se vůbec nehodí. Jsou však vhodné v době, kdy klient zhubl a nechce znovu přibrat - tzv. udržovací etapa diety. Tedy jsou určitě vhodnější než hamburger z fast foodu v čase pracovního shonu. 

7. Neinvazivní metody

V současnosti již známé fyzikální působení na tukové buňky pomocí různých přístrojů, které působí přes pokožku. Z lékařského hlediska jsou tyto metody akceptovatelné ale spíáše slouží k modelaci postavy (např. kryolipolýza a podobně). Tyto metody opravdu příznivě působí např. na celulitidu a tukové buňky v podkoží. Použít takovéto způsoby a přístroje jako jedinný prostředek redukce nadváhy není obvyklé. Tyto metody jako estetická chirurgie, a pod vedou k jednorázovému odstraněníé tukové tkáně, ponejvíce z podkoží. Ve spojení s jiným vhodným způsobem redukce nadváhy se dá dopracovat k velmi pěkným výsledkům, ovšem za vysokých finančních nákladů.

8. Program redukce nadváhy VITADU®
 

Důvod vzniku Programu redukce nadváhy VITADU® byl jednoznačný. Položili jsme si otázku? Jak dosáhnout, aby organismus člověka při dietě hubnul z tukových zásob (nejlépe z viscerálních zásob) a nezískával pro svoje fungování energii likvidací svalové tkáně? Tímto problémem se zabýval profesor dr. V. Blackburn.na Harvardské univerzitě v USA.  Výsledky jeho práce se staly základním stavebním kamenem principů správného stravování při požadované redukci tělesné hmotnosti. Při dostatečném přísunu kvalitních bílkovin a snížení, resp. omezení přísunu tuků a cukrů, člověk redukuje svou hmotnost na úkor tukové tkáně a to jak viscerální, tak somatické. Tato dieta by měla probíhat pod dozorem odborného nutričního specialisty a klient by pří ní měl absolvovat pravidelná měření úbytku tukové tkáně. Při Programu redukce nadváhy redukčního výživového programu VITADU® se tak děje. Naši výživový poradci dosahují výborných výsledků nejen při redukci hmotnosti klientů, ale i při rapidním snižování hladiny cholesterolu, snižování krevního tlaku, či snížení glykemického indexu při léčbě cukrovky II.typu. Při redukčním výživovém programu VITADU® dochází k redukci tukové tkáně, při zachování objemu svalové hmoty, proto je tento způsob nazýván zdravým hubnutím, a to vše pod dohledem našich výživových specialistů z výživových ambulancí VITADU®..

 

Kontaktujte nás: 774 944 528, objednejte si nezávaznou konzultaci ve své výživové ambulanci.