loading

Zbavte se nadbytečných kilo rychle, zdravě, bezpečně a pod odborným dohledem.

Redukce nadváhy pro kvalitní život.
  • +420 774 944 528
  • hagarova.i@vitadu.cz
  • Vitadu

Můžeme ho zmírnit nebo vyléčit?
obrázek Diabetes II. typu se vyvíjí a projevuje zejména ve středním a vyšším věku. Častěji se přitom rozvine u lidí s nadváhou, vysokým krevním tlakem, vysokou hladinou cholesterolu a zvýšenou hladinou tuků.

  • Spadáte do rizikové skupiny?

  • Jak předejít cukrovce?

  • Pokud už máte diabetes, jak svůj stav zlepšit přirozeným způsobem?

Genetická podstata diabetu není známa. Ale ve vyšším věku se na vzniku onemocnění, kromě dědičných faktorů, podepisují i faktory jako obezita, špatný životní styl a stres. Je dokázáno, že obezita je jednou z hlavních příčin vzniku cukrovky II. typu. Pokud jste obézní, konzumujete nevhodné potraviny, nebo se přejídáte, jste adepti na vznik cukrovky. Nebo ji už máte?

Snižte svou hmotnost!

U většiny lidí, kteří mají diagnostikovanou cukrovku, již 10-15% snížení nadváhy omezí potřebu léků či injekční podávání inzulínu. Přestože se ví, že pro účinnou léčbu je snížení tělesné hmotnosti skutečně zapotřebí, obvykle jde o běh na dlouhé tratě.

Jak a kde začít?

Pokusíte-li se tento běh o snížení hmotnosti absolvovat, měli byste vědět, že při diabetické dietě je třeba téměř zcela omezit příjem monosacharidů. To jsou jednoduché cukry, které se rychle vstřebávají. „Je nutné omezit i živočišné tuky a je zapotřebí přísun plnohodnotných bílkovin rostlinného a živočišného původu, minerálních látek a vitamínů“, říká dietní a výživová poradkyně Ing. Olga Grozdaničová, garantka dietního programu VITADU® . Ve své ambulanci se specializuje nejen na redukci tělesné hmotnosti u „zdravých“ lidí, ale také u pacientů s diabetem a jinými metabolickými onemocněními.

Změny v organismu

Po absolvování správného dietního programu se hladina krevního cukru dostává do normálních hladin. Upravuje se krevní tlak a hladina cholesterolu, a ve spolupráci s lékařem je často možné vysadit léky. Velmi důležitou změnou je, že se odbourá tuk uložený na vnitřních orgánech. Přestože snížení hmotnosti na optimální čísla není jednoduché, pod odborným vedením lze zvládnout bez hladovění a redukovat bez problémů 15-30 kg. V ambulaci O. Grozdaničové jsou také rekordmani s úbytkem 40-50 a více kg.

Nepřibrat znovu

Jak tvrdí Ing. Grozdaničová ze své praxe: „Není těžké zhubnout 10 a více kilo, ale získanou hmotnost a tak i zlepšený zdravotní stav si udržet“. Co byste měli při přijímání stravy vědět? Orientovat se v potravinách, rozpoznat ze kterých přiberete, ačkoli jich sníte málo a naopak, kterých můžete jíst hodně bez hladovění nebo přibírání. Nestyďte se obrátit na ty správné odborníky. Naučit se správně stravovat a upravit životní styl často vyžaduje i pomocnou ruku.

Vynaložené úsilí přivrátí zdraví, pěknou linii, sebevědomí a plnohodnotný život. A to nám už stojí za to, že?