loading

Zbavte se nadbytečných kilo rychle, zdravě, bezpečně a pod odborným dohledem.

Redukce nadváhy pro kvalitní život.
  • +420 774 944 528
  • hagarova.i@vitadu.cz
  • Vitadu

obrázek Při programu redukce nadváhy VITADU® hubneme výlučně z tělesného tuku az nebezpečného tuku uloženého na vnitřních orgánech. Chráníme svalovou tkáň.

Proč tomu tak je?

Dietní režim VITADU® je zdravé a správné hubnutí ověřené léty a praxí.

CO JE TO GLYKOGEN
Glykogen (glukóza - „živočišný škrob“ – zásobní polysacharid v těle) je to vysoce větvený polymer tvořený glukózami, které jsou navzájem pospojovány. Jedna molekula glykogenu se skládá z velkého množství molekul glukózy (cca 120 000 molekul glukózy). Glykogen máme v těle uložen ve formě granulí v buňkách, především v buňkách jater, které obsahují přibližně 18 až 20% glykogenu. Svalové buňky jej obsahují také, ale jen asi 0,5-1%.
Průměrný člověk má v zásobě cca 250–400 g glykogenu. Velký vliv na množství glykogenových zásob má naše stravování (především strava obsahující sacharidy).

JAKOU FUNKCI MÁ GLYKOGEN V TĚLE
Jaterní glykogen udržuje stabilní hladinu krevního cukru, svalový glykogen je využit ke svalové činnosti a jako bezprostřední zdroj energie.
Když jsou zásoby glykogenu nízké nebo zcela vyčerpané, náš organismus při vysokobílkovinné dietě využije právě našich nežádoucích tuků, které máme uloženy v zásobě, jako nový zdroj energie.
Dochází tak k hubnutí výlučně z tukových zásob.

KETÓZA A KETOLÁTKY
Ketóza označuje stav organismu, kdy je zvýšená hladina ketolátek v krvi. Ketolátky se tvoří v játrech, když klesnou zásoby glykogenu.
Při nastavení organismu na vysokobílkovinnou dietu se glykogen z jater během několika dní spotřebuje. Naše tělo však potřebuje energii ke své činnosti, a protože ji nezískává z přísunu sacharidů v potravě, CO UDĚLÁ? Začne ji získávat z rozkladu mastných kyselin.
Tady nastává proces, při kterém dochází k odbourávání našich tukových zásob a my začínáme hubnout a přitom ztrácet uložené tuky. Při tomto procesu vznikají produkty, které organismus využívá jako zdroj energie – ketolátky, označované také jako ketonové látky a to acetacetát, kyselina karboxylová a aceton. Acetacetát a kyselina karboxylová slouží jako zdroj energie pro tkáně. Přebytečné ketolátky, které tělo nespotřebuje na energii, se vyloučí močí a aceton se vydechuje plícemi z těla ven.

CHRÁNÍME SVALOVINU
Jelikož dieta je složena z přísunu vysokohodnotných bílkovin s velmi nízkým obsahem cukrů a tuků, aktivuje se odbourávání zásobního tuku v organismu a zároveň dochází k ochraně svalové tkáně. Dochází tedy k redukci hmotnosti na úkor tukových zásob – tedy ke zdraví prospěšnému hubnutí.  

PROČ PRÁVĚ "Program redukce nadváhy VITADU®"
Při nízkoenergetických diet hubneme nejprve ze svaloviny a velmi obtížně z tukových zásob. Trápíme se a hubnutí téměř pokaždé vzdáváme. Výsledný efekt je v nedohlednu a jestli nějaký ano, tak většinou krátkodobý s jojo efektem.
U Programu redukce nadváhy VITADU® je tomu naopak. Svalovinu chráníme a hubneme právě z našich nepěkných faldíků. Pomáháme našim vnitřním orgánům - srdci, plicím, ledvinám... odlehčit je od nánosů tuků a tím jim usnadnit jejich funkci. Cítíme se lehčí a zdravější. Vysoký krevní tlak se dostává do normálních hladin a snižuje se cholesterol. Při pohledu do zrcadla zjišťujeme, že faldy uložené na břiše, stehnech a bocích se zmenšují.

Vědecké poznatky fungování lidského metabolismu využívá VITADU®...... REDUKCE HMOTNOSTI..... PRO KVALITNÍ ŽIVOT!  

Kontaktujte nás